I když máme společný zájem, zájem o chlapy, medvědy, jsme často velmi různí a odlišní. Nedělejme si iluzi o tom, že vidíme věci stejně, nedávná otázka v naší diskusní skupině ukázala, jak rozdílný mají někteří pohled na to, kdo se může účastnit medvědích akcí.

Velice často, mnohokrát a stále slýcháváme od hubených a neochlupených kluků obavy, že nebudou vítáni, že na akci nemůžou přijít - a často takový názor i padne: od naštvaných medvědů, kteří nechápou jedinečnou rozmanitost účastníků. Nedovedou si možná ani představit, že mladé, nezkušené medvídě by rádo našlo svého taťku méďu.

Otázka "a můžu mezi vás přijít" je tak strašně častá, že můžeme tušit, že je řada kluků, která medvědy jen zpovzdálí pozoruje, ale neodváží se přijít - vlastně je to ani nenapadne.

To, že někteří lidé nejsou mezi medvědy vítaní je mýtus, který potřebujeme z myslí lidí vymazat. A to i přesto, že chceme ponechat možnost na určité typy akcí nezvat ženy, nebo pozvat jen ty, s kterými už máme navázané dobré vztahy.

Cílem našich aktivit je a vždy bude shromažďovat komunitu medvědů a jejich přátel, aby si mohli společně užít jedinečnou medvědí atmosféru.

Potřebujeme zapracovat na povědomí, že všichni jsou vítáni: tátové a mláďata všech velikostí a stáří, medvědi svalovci či medvědí dámy, být hrdí, že naše lesbické i heterosexuální kamarádky, Zlatovlásky a medvědí mámy, se můžou mezi námi cítit vítané.

Nezkoušejme prosím definovat, kdo je a kdo není medvěd - oblíbenost medvědích akcí bude naší odměnou za dveře otevřené pro všechny, kteří chtějí být součástí medvědí komunity.

Pomozte proto prosím šířit osvětu, že se tvůj kamarád/kamarádka, kteří se zajímají o medvědy, opravdu nemusí ptát "A můžu mezi vás přijít?".

Buďme tolerantní a akceptující - pojďme společně oslavit to, že můžeme být tím, kým jsme, do průvodu Prague Pride.

Posílám medvědí objetí a všem děkuji za podporu - Happy Pride:)

14.8.2015 Pavel Růžička (Prague Bears)


Reakce

Ahoj kluci,

nevím, jaká proběhla diskuse na facebooku, nemám ho. Když jsem přemýšlel o tom přijít mezi vás, měl jsem také strach, zda mě přijmete. Pomohla mi ale webová sekce pro lidi, kteří chtějí poprvé mezi vás přijít. Vaše přijetí ale předčilo má očekávání, jsem s vámi moc rád, o tom jsem psal již v minulosti. Moje zásadní zážitky z tohoto roku jsou právě s vámi. Proto se nevyhnu při setkáních se svými kamarády o vás promluvit. Už asi dvakrát jsem čelil obavám týkající se jejich přijetí vámi, když třeba nevypadají jako medvědi. Odpovídám vyprávěním o tom, jak jsem se s vámi setkal poprvé, popisem akcí.

Mějte se hezky, mám vás rád.

16.8. 2015 M.V.