Náš příběh aneb jak Prague Bears začali

Jsme spolek gay chlapáků a kluků, co mají rádi výlety do přírody pěšky i na kole, dobré jídlo a samozřejmě – medvědy. V září 2012, o sedm měsíců později než jsme začali pracovat na přípravě, jsme uvedli na světlo světa Prague Bears, kteří nyní jako zapsaný spolek tvoří servisní platformu pro pořádání různých akcí pro medvědy, chlapy, kluky a milce medvědů.

Vývoj

Pořádáním akcí chceme pokračovat v tradici gay medvědí kultury v Praze a Česku.

V Praze nám chyběla podpora mladých medvídků generace Y a generace Z a i těch, kterým se jen medvědi líbí, a také pravidelné akce těžící ze spolupráce s podobnými organizacemi v celém Česku. Chyběly i akce jiného typu než víkendové výlety. Chyběla nám také podpora turistů a těch, kteří nemluví česky, ale i těch, kteří jsou "přespolní" a upřednostňují medvědí setkání o víkendu.

Původně jsme měli záměr rozšířit a doplnit aktivity existujících medvědích skupin, v lednu roku 2012 jsme iniciovali jednání o možnostech spolupráce.
Pro složitost jednání a odlišný názor jsme nakonec dospěli k rozhodnutí  založit skupinu vlastní.

Také proto jsme volili název skupiny takový, aby pokud možno co nejvíce ukazoval, že jsme nová skupina, a byl také vhodný z mezinárodního pohledu na medvědy.
Jsme tedy jiná skupina než "CZ Medvědi Praha", pracujeme nezávisle. Svoji činnost vnímáme jako doplnění a obohacení aktivit zaměřených na medvědí komunitu – chceme doplňovat pestrost medvědích aktivit.
Medvědy prostě máme rádi :)

Od roku 2015 fungujeme jako oficiální zapsaný spolek Prague Bears, z.s.

Obsah, který nabízíme ostatním, je pro podporu česky nemluvících také v angličtině.

Současnost

Pořádáme akce, na kterých budujeme dobrou partu a umožňujeme lidem se seznámit.

Připravujeme výlety do přírody na zajímavá místa. Setkáváme se na medvědích párty a rádi vyrážíme i s dalšími (a nejen medvědími) partami.
Fotky z akcí si můžeš prohlédnout ve Fotogalerii.

Zúčastňujeme se pochodů hrdosti Pride (PraguePride.cz, DuhovyPride.sk) a aktivně se podílíme na jejich náplni.

Namísto uzavírání skupiny vyhledáváme prostor pro spolupráci, a proto kdykoli je to možné, se připojujeme k akcím podobných organizací – ať už jsou to výlety či cyklovýlety, plavání, návštěvy zajímavých míst (Do tunelu Blanka) nebo třeba přednášky.

Pokud by ses chtěl zúčastnit některé akce jako nováček, prostě přijď, jako medvědi se poznáme :)

Kompletní přehled akcí najdeš vždy v našem Kalendáři akcí, můžeš je odebírat i formou RSS kanálu nebo si připojit ICS kalendář.

Organizační věci a nápady diskutujeme ve skupině Prague Bears Group.
RSSRSS ICSICS ↑ Nahoru